"Enter"a basıp içeriğe geçin

Radyo Tiyatrosu – Yürek Dede İle Padişah

Bu yayını paylaş, Bize destek ol. 🙂
0Shares

Yürek Dede İle Padişah adlı Radyo Tiyatrosu YERLİ – DRAM – AİLE – İLİŞKİLER kategorisinde yayınlanmaktadır.

Türk Şair ve Yazar Cahit Zarifoğlu tarafından yazılmış oyunumuzun Dramaturgu Selma Fındıklı. Radyo Oyunu olarak yazılmayan bir eser olduğundan senaryolaştırılması ve oyunlaştırılması oyun hikayesi kadar önemli. Bu nedenle Selma Fındıklının adını yapımın künyesinde duymak. Oyunun nasıl bir yapım olacağı konusunda oldukça olumlu fikirler vermekte. Yürek dede ve hanımı Ayşe nine birbirlerine sevgi ve saygı ile yaklaşmayı adet edinmişlerdir. Bu nedenle onları tanıyanlar, ilişkilerine gıpta ile bakmaktadırlar. Bir gün Yürek Dede ile eşi, yaylaya gitmek için çıktıkları yolda atlılar ile karşılaşırlar. Onları misafir ederek son derece güzel bir şekilde ağırlarlar. Atlıların lideri bu ağılamadan son derece memnun kalmıştır ve onları şehre davet edip bazı önerilerde bulunur. Yürek dede misafirin önerilerine uyar ve şehre gider. Şehirde padişah halkla buluşmakta üstelik onların dertlerini dinlemektedir. Padişahı gören yürek dede tam gitmeye hazırlandığında Padişah yanına gelir. Bakalım bu karşılaşma yürek dedeye neler getirecektir. Basit ama eğlenceli bir yapım. Üstelik huzur verici.

YERLİ – DRAM – AİLE – İLİŞKİLER temalı oyunlardan hoşlanıyorsanız BURADAKİ bağlantıdan benzer yapımları dinleyebilirsiniz. Eğer farklı türlerde oyunlar dinlemek isterseniz yerli dram aile ve ilişkiler kategorisi haricinde dinleyebileceğiniz, Onüç kategorimiz daha bulunmakta. Üstelik sitemizi dinlemek için kayıt olmanız gerekmez.

Radyo Oyunları ile beraber, farklı birçok konuda Podcastleri dinleyebileceğiniz. TrPodcasts.com sitesine ulaşmak için BURADAKİ bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu yayında, Alper Tazebaş, Arkası Yarın, Cahit Zarifoğlu, Cem Balcı, Engin Demiray, Engin Özsayın, Gaye Alacacı, Levent Şenbay, Mehtap Öztepe, Nebi Tamyüksel, Nusret Çetinel, Oktay Dal, Radyo Oyunu, Radyo Temsili, Radyo Tiyatrosu, Radyo Tiyatrosu Podcast, Şaban Abak, Selma Fındıklı, Türkçe Podcast, Yaprak Onat, Yerli Yapımlar, Zafer Güllü, etiketlemeleri yapılmıştır.

RadyoOyunlari.com sitesinde bulunduğunuz, için teşekkürler. Yüzlerce yapımdan oluşan dev arşivimize ulaşmak için BURADAN devam edebilirsiniz.

RADYO OYUNLARI.COM , TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK RADYO TİYATROSU ARŞİVİ.

Bu yayını paylaş, Bize destek ol. 🙂
0Shares