"Enter"a basıp içeriğe geçin

Radyo Tiyatrosu – Tesadüf

Bu yayını paylaş, Bize destek ol. 🙂
0Shares

Bugün dinleyeceğimiz, Tesadüf, adlı Radyo Tiyatrosu YERLİ – DRAM – AİLE – İLİŞKİLER kategorisinde yayınlanmaktadır.

Oyunumuza konu olan bu roman. 1864 ve 1944 yılları arasında yaşamış. Usta Türk yazar, Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından, 1900 yılında yazılmıştır. Olaylar 1890 yılında geçmektedir. Oyunun yaşandığı zamanı özellikle vurgulamak istedim. Dönemin bazı insanlarının batıl inanışları belgesel niteliği taşıyabilsin. Zira oyunda geçimini batıl inançları sömürerek sağlayan bir kadından ve nasıl insanları ağına düşürerek para sızdırdığından bahsedilmektedir. Ancak işin en garip tarafı günümüzde hala batıl inanışlar ve bu inanışları suiistimal edenler var.

Yazarın esirlerinden uyarlanan diğer bir yapım olan, Gulyabani adlı Radyo Tiyatrosunu BURADAN dinleyebilirsiniz.

YERLİ – DRAM – AİLE – İLİŞKİLER temalı oyunlardan hoşlanıyorsanız ve aynı türden farklı yapımlar dinlemek isterseniz BURADAKİ bağlantıdan benzer yapımları dinleyebilirsiniz.

Radyo Oyunları ile beraber, farklı birçok konuda Podcastleri dinleyebileceğiniz. TrPodcasts.com sitesine ulaşmak için BURADAKİ bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bize Podcast önerileri yapmak isterseniz mesajlarınızı mail adresimize iletebilirsiniz.

Bu yayında, Ali Cengiz Çelenk, Arkası Yarın, Bozkurt Kuruç, Ergün Uçucu, Ertan Savaşçı, Ertuğrul İmer, Feyha Çelenk, Gök Aral, Gülgün Kutlu, Haşim Hekimoğlu, Hepşen Akar, Hüseyin Rahmi Gürpınar, İlkay Saran, Işık Yenersu, Melek Tartan, Meliha Özoğlu, Nuray Bilgen, Pınar Melik, Radyo Oyunu, Radyo Temsili, Radyo Tiyatrosu, Radyo Tiyatrosu Podcast, Süha Tuna, Süreyya Taşer, Tomris Oğuzalp, Türkçe Podcast ve Yalım Tolga etiketlemeleri yapılmıştır.

RadyoOyunlari.com sitesinde bulunduğunuz, için teşekkürler. Yüzlerce yapımdan oluşan dev arşivimize ulaşmak için BURADAN devam edebilirsiniz.

RADYO OYUNLARI.COM , TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK RADYO TİYATROSU ARŞİVİ.
Bu yayını paylaş, Bize destek ol. 🙂
0Shares