"Enter"a basıp içeriğe geçin

Radyo Tiyatrosu – Nazır Dedenin Fotoğrafı

Bu yayını paylaş, Bize destek ol. 🙂
0Shares

Nazır Dedenin Fotoğrafı adlı Radyo Tiyatrosu YERLİ – MİZAH – KOMEDİ kategorisinde yayınlanmaktadır.

Eser Tutel tarafından yazılmış, eğlenceli oyunumuzda, Soyluluk budalası Aysel Hanım, evini eskicilerden aldığı eşyalarla dekore eder. Bu şekilde evinin soylu kişiliğini daha fazla ön plana çıkaracağını, evini daha havalı yapacağını düşünmektedir. Bu zaafını bilen eskici ne isterse satar Aysel Hanıma. Aysel hanımın evini olur olmaz eşyalarla doldurması ailesi tarafından da yadırganır. Aysel hanım eskiciden en son bir nazır fotoğrafı alır ve duvarına asar. Amacı bu fotoğrafı evine davet ettiği konuklarına göstermek ve resimdeki adamın Nazır dedesi olduğunu söylemek soylu kişiliğini onlara ispatlayabilmektir. Ancak işler tamda onun istediği gibi gitmez.

Bu arada Arapça bir kelime olan Nazır’ın. Selçukluda ve Osmanlıda Bir idarenin veya dairenin işlerini yöneten en önemli memuru olduğunun bilgisini de paylaşalım. Günümüzde bir kurumun Genel Müdürü.

YERLİ – MİZAH – KOMEDİ temalı oyunlardan hoşlanıyorsanız BURADAKİ bağlantıdan benzer yapımları dinleyebilirsiniz.

Radyo Oyunları ile beraber, farklı birçok konuda Podcastleri dinleyebileceğiniz. TrPodcasts.com sitesine ulaşmak için BURADAKİ bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu yayında Ani İpekkaya, Arkası Yarın, Ayşegül Yalçın, Erhan Mesutoğlu, Eser Tutel, Güzin Özyağcılar, Metin Çeliker, Nilgün Barlas, Nüvit Özdoğru, Oben Güney, Radyo Oyunu, Radyo Temsili, Radyo Tiyatrosu, Radyo Tiyatrosu Podcast, Rıdvan Çelebi, Türkçe Podcast, Uğurtan Atakan, Zihni Göktay, Zihni Küçümen etiketlemeleri yapılmıştır.

RadyoOyunlari.com sitesinde bulunduğunuz, için teşekkürler. Yüzlerce yapımdan oluşan dev arşivimize ulaşmak için BURADAN devam edebilirsiniz.

RADYO OYUNLARI.COM , TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK RADYO TİYATROSU ARŞİVİ.

Bu yayını paylaş, Bize destek ol. 🙂
0Shares